برسام سیر

آسانسور ازمیر Asansor of Izmir

02 بهمن ، 1397
برسام سیر آریا

ازمیر یکی از مهم ترین شهرهای ترکیه است که به عنوان مروارید دریای اژه شناخته شده است.اگر به صحبت های ساکنان این شهر گوش بدهید می بینید که مردم ازمیر، این شهر را بابت ماشینی بودنش تحسین می کنند .  
ازمیرترکیه، آثار تاریخی وتفریحی فراوانی دارد که مهمترین جاذبه های توریستی آن محسوب می شود. موزه ی آگورا، بازارتاریخی کمرالتی، شهر باستانی افسوس ویا آسانسور تاریخی ازمیر از مکانهایی ست که به شما پیشنهاد می کنیم حتما از آنها دیدن کنید.
شهرازمیر،با گذشت چندین سال، موفق به میزبانی فرهنگ های متفاوتی ازجاهای مختلف دنیا شده و میراث خود را با مهمان ها و بازدید کنندگان به اشتراک می گذارد و آسانسور یکی از بارزترین نمونه های این میراث است.
شهروندان یهودی در میان مردم جایگاه ویژه ای دارند زیرا آنها درهمه ی فعالیت های اقتصادی و تجاری ازمیر حضور فعال و موثری دارند. 
آسانسور تاریخی ازمیر در سال 1907 برای اتصال دو جاده ساحلی و منطقه ی تحلیل رفعت پاشا، که دارای اختلاف ارتفاع بودند؛ ساخته شده است. 
مردم ازمیرنام پله هایی که برای حمل و نقل بین این دو خیابان ساخته شده است را "پله های کاراتاس" نامگذاری کردند.در اینجا یک راه پله 155 پله ای ساخته شد تا با کمک آن به بالا یا پایین برود.
یکی از بزرگان خانواده Devidas که  Devidas Merdiveni نام داشت، به پایین پله ها افتاد و پایش شکست.
یک فرد یهودی به نام نزیم لوی که در پایین پله ها بود، این حادثه را دید و تصمیم گرفت که یک آسانسور بسازد و بعد از مدتی، در سال 1907 این آسانسورساخته شد.
درابتدا این آسانسور با فشار آب کار می کرد و اینگونه دو جاده ساحلی و تحلیل رفعت پاشا که با 58 مترارتفاع و 55 پله، ازهم جدا بودند، به وسیله ی این آسانسور به هم متصل شدند.
درآمد این آسانسوربرای بیمارستان یهودی که درمنطقه بود، استفاده می شد. آسانسور در سال 1942 فروخته شد و پس از آن توسط اپراتورهای خصوصی اداره می شد.
دکتر بورهان ÖZFATURA، که در سال 1980 به عنوان شهردارانتخاب شد، آسانسور را برای شهرداری مجهز کرد.از آن پس، ازآسانسور به همین منظور استفاده می شد.
این آسانسورتاریخی در سالهای 1985 و 1993 بازسازی شد و به خیابان داريو مورنو در قسمت پایینی این آسانسور قرار دارد نظم ویژه ای بخشید.  
اگر می خواهید به ازمیرسفرکنید از تور ازمیر برسام استفاده کنید در این صورت قطعا بنای آسانسور را خواهید دید. بازدید ازاین بنای زیبا و تماشای دریای اژه، قطعا برایتان جالب است. 


ساعت های کار آسانسور تاریخی ازمیر:

شما می توانید هر روز هفته ، بین ساعت 8 صبح تا 12شب، از این آسانسور تاریخی شگفت انگیز دیدن کنید. 


هزینه ورودی آسانسور تاریخی ازمیر:

هزینه ی این آسانسور تاریخی قبلا پرداخت شده است، اکنون می توانید به صورت رایگان بازدید کنید.


آسانسور تاریخی کجاست و چگونه باید بروید؟

آدرس: Turgut Reis، Şht. Nihatbey Cd 76 / A، 03500 - Konak / Izmir
تلفن : 902322934777+


چگونه می توانید آنجا بروید؟

بنای آسانسوردر خیابان Dario Moreno واقع شده است که این خیابان از سوی مردم به بن بست آسانسور معروف است. شما به راحتی با پیاده روی می توانید از برج ساعت ( Izmir Clock Tower )در میدان Konak به آسانسور برسید .
اکنون این مکان تنها جنبه ی گردشگری دارد و قابل استفاده برای جا به جایی مردم نیست و تنها از رستورانی که در قسمت بالای این بنا ساخته شده و نمای بسیار زیبا و دل انگیزی که از شهر ازمیر دارد، می توان استفاده کرد.

آسانسور ازمیر ترکیه

آسانسور ازمیر ترکیه

آسانسور ازمیر ترکیه

آسانسور ازمیر ترکیه

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt