برسام سیر

کاخ توپکاپی استانبول Topkapi Palace

19 دی ، 1397
برسام سیر آریا

قصر توپکاپی (Topkapi Palace) یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری استانبول است. این کاخ بین سال های 1466 و 1478 توسط سلطان محمد دوم ساخته شد و روی تپه ای در یک شبه جزیره کوچک، که تحت سلطه شاخ طلایی استانبول است، واقع گشته و بین قرن های 15 و 19 مرکز سیاسی امپراتوری عثمانی بود، تا زمانی که قصر دولما باغچه ساخته شد.

کاخ توپکاپی استانبول Topkapi Palace

بعد از فروپاشی قسطنطنیه در سال 1453،سلطان محمد دوم دستور داد تا کاخش را در ویرانه های بیزانس بنا کنند. هنگامی که به قصر توپکاپی نقل مکان کرد، یکی از بناها را "کاخ قدیمی" و توپکاپی را به عنوان "کاخ جدید" نام نهاد.
در ابتدا حدود 700-800 نفر ساکن کاخ بودند، اما به مرور زمان در طی قرن ها این تعداد به 5000 نفر در روزهای معمولی و 10000 نفر در هنگام برگزاری جشنواره ها افزایش یافت. 


کاخ توپکاپی استانبول Topkapi Palace

در طول 400 صد سال حکومت در توپکاپی، هر سلطان، بسته به سلیقه و یا نیاز دوران خود، بخش های مختلفی را به قصر اضافه کرد. 
کاخ در سال 1924 توسط حکومت آتاتورک به عموم مردم باز شد. بخش های زیادی در کاخ توپکاپی وجود دارد که شامل نمایشگاه های مختلف ست . بعضی از نمایشگاه ها برای بازسازی بسته شده اند، اما همچنان بازدید از کاخ وجود دارد.


کاخ توپکاپی استانبول Topkapi Palace

 لطفا توجه داشته باشید که در برخی از سالن های نمایشگاه ، گرفتن عکس مجاز نمی باشد. مانند خزانه داری، سالن لباس های سلطان و عتیقه جات
آدرس : قصر توپکاپی در محله سلطان احمد در منطقه قدیمی شهر است .
روزها و ساعات بازدید : این قصرهمه روزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر به جز سه شنبه ها باز است و در طول تابستان تا ساعت 19 و همچنین احتمال دارد بنا به درخواست گردشگری، 7 روز هفته باز باشد.


کاخ توپکاپی استانبول Topkapi Palace

لطفا توجه داشته باشید که ممکن است هزینه های ورودی بدون اطلاع قبلی تغییر کند یا این موزه برای بازسازی بسته شود. برای اطمینان، میتوانید با موزه تماس بگیرید .
شماره تماس : 5120480 212 90+

شماره فکس : 5285991 212 90 +

برای مشاهده ی توراستانبول کلیک کنید . 


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt