برسام سیر

از کوش آداسی چه چیزهایی سوغات بیاوریم ؟

02 بهمن ، 1397
برسام سیر آریانکته جالب درمورد سوغات کوش آداسی این است که کیفیت آنها با محصولات ساخت چین بسیارمتفاوت است. سوغات معروف و ارزان قیمت کوش آداسی را با هم بشناسیم . 


1- ادویه ها: 

هنگامیکه در خیابان های پرپیچ و خم کوش آداسی پیاده می روید، در سراسر خیابان ، مغازه های فروش بسته های رنگی از انواع ادویه جات و گیاهان را خواهید یافت.
یک سوغاتی عالی برای کسانی که دوست دارند عطرو طعمی ناب در آشپزی های خود داشته باشند ؛ خرید از عطاری ها و مغازه های این خیابان است . شما می توانید از گل میخک و دارچین و به، زردچوبه، فلفل قرمز، وانیل، نمک لیمو گرفته تا نعناع، زیره سبز، پونه کوهی، گشنیزدر این مغازه ها پیدا کنید . 

ادویه ها سوغات کوش آداسی


2- راحت الحلقوم: 

راحت الحلقوم یکی از شیرینی های خاص زمان عثمانی ست .
این یک نوع شیرینی معروف است که با توجه به مناسبات خاص ، طبخ و توزیع می شود. مناسباتی همچون: تولد، مرگ، اقامت در خانه جدید، ثبت نام ویا فارغ التحصیلی از مدرسه و...

راحت الحلقوم سوغات کوش آداسی


3- مهره های چشم نظر:


این مهره های آبی رنگ زیبا در کل ترکیه و در برخی کشورها ، به عنوان دفع کننده ی بلا و به اسم چشم شیطان شناخته می شوند و بر خلاف نامش، قوی ترین نماد موفق، نه فقط در ترکیه بلکه در کل مدیترانه است . 

مهره های چشم نظر سوغات کوش آداسی


4- قهوه ترک:

کسانی که درمحدوده ی مدیترانه زندگی می کنند ، همه روزه قهوه ی ترک می نوشند. طعم قهوه ی واقعی با تمام قهوه های پودری فوری که اغلب در سایر نقاط جهان مصرف می شود، بسیار متفاوت است . 
برای کسانی که از نقاط مختلف دنیا به اینجا می آیند طعم واقعی یک فنجان قهوه ترک می تواند حتی شوک آورباشد.هنگامیکه شما طعم اورگانیک قهوه ترک را می چشید دیگر به راحتی به قهوه های حاضری اعتماد نمی کنید . 


قهوه ترک سوغات کوش آداسی5- چای سیب ترکی:

همراه با قهوه ترک، چای سیب ترکی را می توان به عنوان نوشیدنی ملی ترکیه نام برد! درست مثل یک فنجان قهوه، یک فنجان چای سیب، نشانه ای از دوستی و مهمان نوازی است!

چای سیب سوغات کوش آداسی


6- ظروف مسی و سرامیکی 


کاسه های سرامیکی، سینی ها و گلدان های گلدار با ابعاد ، اشکال و رنگ های جذاب محبوب هر سلیقه ایست . 
اگر خاصیت غذا خوردن در ظروف مسی را می دانید مس را انتخاب کنید زیرا بهترین خرید در ساحل ترکیه است.

ظروف سرامیکی و مسی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt