خانه ویرجین ماری کوش آداسی

جاذبه های گردشگری 27 خرداد ، 1397 5 دقیقه

ازمهمترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی می توان به خانه ویرجین ماری اشاره کرد .

این مکان مقدس، جایی ست که حضرت مریم آخرین روزهای عمرش را در آنجا سپری کرده است. این بنا، در بالای کوه "Bulbul" و در9 کیلومتری شهرافسوس واقع شده است و نمونه ای از معماری رومی است و به طور کامل از سنگ ساخته شده است. حضرت مریم در این مکان به ترویج مسیحیت می پرداخت و زندگی در این مکان دور و خلوت را به زندگی در یک جای شلوغ ترجیح می داد . 
پس از فوت ایشان، درقرن چهارم میلادی، خانه و آرامگاهش را ادغام کردند. این بنا در دو طبقه است ؛ شامل یک حیاط خلوت ، که شمع ها را آنجا روشن می کنند، اتاق خواب و اتاق دعا (منطقه کلیسای مسیحی) و اتاقی که شومینه در آن قرار دارد ، برای مسلمانان است . آشپزخانه، جلوی خرابه ها قرار گرفته  که در دهه 1940 بازسازی شده است. امروزه تنها بخش مرکزی و یک اتاق در سمت راست، برای بازدیدکنندگان باز است. این مکان بسیارشبیه به کلیساست . 
پائول، اولین پاپی بود که در دهه 1960 از این محل بازدید کرد. بعدها، به دنبال دیدارا، در سال های 1980، جان پائول دوم اعلام کرد که خانه ی مریم مقدس یک مکان زیارتی برای مسیحیان است. از آن پس این مکان توسط مسلمانانی که مری را به عنوان مادر یکی از پیامبران خود می شناسند، بازدید می شود و هر ساله، در تاریخ 15 آگوست یک مراسم به منظور جشن مسیح برگزار می شود.


از نکته های جالب توجه این است که ، یک منبع خروج آب شور در خارج کلیسا وجود دارد که دارای خواص درمانی حیرت انگیز است . برای استفاده از تور کوش آداسی برسام کلیک کنید . 

خانه ویرجین ماری کوش آداسی