برسام سیر

زیباترین سواحل ازمیر ترکیه

02 بهمن ، 1397
برسام سیرآریا

ازمیر شهری صنعتی ست که روز به روز به صنعتی شدن آن افزوده می شود با این وجود دارای طبیعتی زیباست. فاصله ی این طبیعت بکر و سواحل زیبا تا شهر ازمیر زیاد نیست. سواحل ازمیر بسیار زیبا و برای آفتاب گرفتن واستراحت کردن بسیار مناسب است. در ادامه با برخی از این سواحل آشنا می شویم .


شهر ساحلی چشمه  beach town of Çeşme  

در فاصله ی یک ساعته ازمرکز شهرازمیر، شهر ساحلی چشمه که یکی از محبوب ترین مکان های تابستانی ترکیه است، واقع شده. در فصل های بهار و تابستان، هر نفر از پیر و جوان به سمت این ساحل زیبا می روند. این ساحل شن و ماسه ای، در دریای اژه قرار گرفته است . 


Ilıca Plajı

ساحل ایلیکا حدود 2 کیلومترشن و ماسه سفید است که راه رفتن روی این ها بسیار لذت بخش است . در این ساحل امکانات اقامتی زیادی وجود دارد که خانواده ها وعلاقه مندان به تفریحات آبی می توانند از آنها لذت ببرند.

Ilıca Plajı


Pırlanta Plajı

یکی ازبهترین نقاط برای گردشگران، Pırlanta Plajı (ساحل الماس) است که همواره دارای امواج و باد است. این ساحل حدود 10 کیلومتری مرکز Çeşme است و نام زیبای Pırlanta از شن و ماسه الهام گرفته است.همچنین این ساحل یک مقصد مورد علاقه برای اسکی بازهاست . 

Pırlanta Plaj ساحل ازمیر


Altınkum Plajı

این ساحل زیبا که به معنی «شن و ماسه طلایی» ست در حدود 10 کیلومتری مرکز Çeşme واقع شده است.
ساحل آلتینکوم، با باد شمال ودریای آزاد روبه روست . بنابراین آب اینجا در مقایسه با سایر سواحل چشمه ، دارای دمای پایین تری ست و زمانی هم که درجه حرارت بالا است، با این حال آب خنک است. 

Altınkum Plajı shpg hcldv


Mavi Koy

این ساحل به علت شفافیت زیاد آبهایش ، همچون یک آکواریوم بزرگ و محل خوبی برای مشاهده زندگی زیر آب است.شما در اینجا حتما باید به داخل آب شیرجه بزنید تا زیبایی های آن را از نزدیک لمس کنید که این کار از طریق تورها امکان پذیر است.

Mavi KoyBoyalık Plajı

وسعت ساحل Boyalık همانند ماسه های سفید Ilıca حدود2 کیلومتر، اما فضای بکر و آرام تری دارد.نسیم دلنواز و محیطی سرشار از آرامش از ویژگی های این ساحل زیباست.

Boyalık Plajı

Ayayorgi Koyu

Ayayorgi Koyu محبوب ترین منطقه Çeşme در روزهای گرم تابستانی ست که می توانید از کلوپ های متعدد به همراه جشن هایی که با غروب خورشید همراه است لذت ببرید. همچنین پوشش گیاهی متعددی در این منطقه می روید. البته در اینجا بخش هایی هم برای خانواده ها و کسانی که طرفدار آرامش هستند نیز وجود دارد . Ayayorgi Koyu

برای انتخاب تور ازمیر با برسام سیر کلیک کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt