برسام سیر

کاپادوکیا کجاست ؟

10 بهمن ، 1397
برسام سیر آریا

ترکیه در مرکز جهان قرار دارد و کاپادوکیا در وسط ترکیه است. و با توجه به اهمیت مذهبی تاریخی کاپادوکیا، این منطقی است که باید مرکز دنیا باشد.
میلیون ها سال پیش فوران های شدید آتشفشان کوه Erciyes فلات اطراف را پوشش داد. باد و آب و هوا سنگ های آتشفشانی نرم را به صدها ستون های عجیب و غریب ، مخروط ها و "دودکش های پری" در رنگ های مختلف از رنگ صورتی تا سبز و زرد تبدیل کرده است. از زمان قدیم، مردم این سنگهای نرم را توخالی کرده اند و کلیساها و صومعه های غار شکل بی شماری ساخته اند.


;H\HN,;DH

کلیساها از ابتدای مسیحیت هستند. سبک هنری کلیساها را می توان به دو دسته تقسیم کرد: قرن هشتم و نهم که دوره های داوطلبانه هستند، قرن های دهم تا سیزدهم که نقاشی های آنها زندگی مسیح و مقدسین مختلف را نشان می دهد.
در اواخر عصر برنز، کاپادوکیا با نام هتی (Hatti) شناخته می‌شده و مرکز قلمرو هیتی‌ها بوده است. پس از پایان حکومت هیتی‌ها، در کاپادوکیا حکومت ارباب رعیتی برقرار شد و در همان زمان بود که قلعه‌هایی مستحکم در آن ساخته شد و بعد‌ها از این قلعه‌ها به عنوان مکانی برای نگهداری برده‌های خارجی استفاده شد. 


CAPADOCIA

کاپادوکیا به شهر بالن ها شهرت دارد و از جهت بالن های رنگی و سنگ های عجیب غریبش طرفدار دارد.
از قدیم مردم در غارها زندگی می کردند، و امروز هم این کار را می کنند. بعضی از آن غارها اکنون موزه هستند، برخی از آنها مغازه ها یا کافه ها هستند، و حتی در اینجا ایستگاه پلیس هم دیده شده است. 
آیا دوست دارید کاپادوکیا رو از نزدیک ببینید؟ شما می توانید از تورکاپادوکیا برای این منظور استفاده کنید. 

کاپادوکیا

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt