برسام سیر

میدان تقسیم (تاکسیم) نماد استانبول

29 دی ، 1397
برسام سیر آریا

میدان تقسیم به عنوان قلب استانبول و نماد جمهوری سکولار در نظر گرفته شده است. به عنوان یک مرکز حمل و نقل، با هتل ها، رستوران ها و بارها در اطراف این منطقه، این میدان، یک مقصد محبوب برای گردشگران و افراد محلی است.

مخیدان تکسیم استانبول

تاریخچه ی میدان تاکسیم:

در ابتدا، میدان تاکسیم یک مرکز توزیع آب بود. در سال 1732 سلطان محمود دستور ساختِ یک مخزن سنگی را برای جمع آوری آب، از جنگل بلگراد داد، به این شکل آب به سایر قسمتهای شهر توزیع می شد. این مخزن سنگ هنوز در ابتدای Istiklal Caddesi دیده می شود.

میدان تاکسیم امروز:

کلمه ی میدانِ ترکی به زبان انگلیسی به "مربع" ترجمه می شود اما در واقع به معنای فضای باز بزرگ است.
و این معنای میدان Taksim است : یک فضای باز بزرگ که متشکل از دو قسمت اصلی است و ازجاذبه های گردشگری استانبول محسوب می شود.
قسمت اول، منطقه مستطیل شکل است که به عنوان یک مرکز، مشغول خدمت است. وبرای آب و حمل و نقل عمومی فعالیت می کند. 
 اینجا نه تنها نقطه اصلی انتقال سیستم اتوبوس شهری است، بلکه نقطه شروع متروی استانبول نیزهست که با آن می توانید به اتاتوکرتو سنایی یا به تراموا یا بندر کاباتا متصل شوید و در 100 متری میدان تاکسیم، اتوبوس های فرودگاهی Havaş را پیدا خواهید کرد.
قسمت دوم، منطقه ای مثلثی شکل به همراه باغ آن و Cumhuriyet Anıtı (بنای جمهوری) که در وسط آن قرار دارد. این بنای تاریخی توسط مجسمه ساز ایتالیایی پیترو کاننیکا ساخته شده و در سال 1928 رونمایی شد.

میدان تقسیم (تاکسیم) نماد استانبول


محوطه اطراف میدان تکسیم و نقاط دیدنی:

میدان Taksim توسط چیزهای مختلف احاطه شده است. ساختمان برجسته در انتهای این مستطیل است، مرکز فرهنگی آتاتورک است. یکی دیگر از مراکز مشهور، هتل مرمره است. در کنار میدان یک منطقه سبزبزرگ به نام پارک تکسیم وجود دارد که از طریق آن میتوانید به هتل بین المللی Ceylan و Hyatt Regency برسید.
نکته ی جالب  توجه رستوران " مک دونالد" است. نخستین رستوران مک دونالد در ترکیه که همزمان با رستوران پدربزرگها، صف های طولانی را به خود اختصاص داد و همه بچه ها را به خود جذب کرد و بچه ها را برای چشیدن مزه ی همبرگرهای خوشمزه به آنجا می آمدند. 
میدان تکسیم یک نقطه ی محبوب برای ملاقات با دوستانتان است. در اینجا رستوران ها و فست فودی های زیادی وجود دارد که می توان حین صحبت و گشت و گذار به آنجا رفت و از طعم لذیذ غذاهای آنجا چشید. 
حضور پليس در میدان تاکسيم الزامی است. تکسیم به عنوان یکی از شلوغ ترین مناطق در شهر استانبول است و پلیس همیشه در میدان و یا اطراف وجود دارد.
به دلیل بسیاری از تظاهرات خشونت آمیز، در اول ماه مه سال 1977، که خونین ترین و مرگبارترین آن هاست، در میدان تکسیم اتفاق افتاد. بنابراین، از آن پس پلیس همیشه در همه جا ، مخصوصا میدان است.

برای گرفتن تور ارزان استانبول برسام سیر کلیک کنید. میدان تقسیم (تاکسیم) نماد استانبول


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt