برسام سیر

جاذبه های دیدنی ازمیر

02 بهمن ، 1397
برسام سیر آریا

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکاراست که دارای موقعیت ممتاز تجاری، صنعتی و بندری ست و همه ساله تعداد کثیری توریست علاقه‌مند به دریا و آثار تاریخی را به خود جلب می‌نماید. ازمیر دارای جاذبه های توریستی و گردشگری زیادی ست که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.


1- Alcansak  

شهر ازمیر، واقع درسواحل دریای اژه، وسومین شهر بزرگ ترکیه وهمچنین دومین بندربزرگ آن است.امروزه ازمیر ترکیه ، یک شهر مدرن با جو اروپایی ست که به عنوان نقطه ی پرتاب بازدیدکنندگان است. با ورود به شهر ازمیر شما  در حدود 20 دقیقه پیاده روی از میدان کوناک تا  Alcansak  دارید . ولی در صورت تمایل می توانید از تاکسی های ترمینال برای رسیدن به آنجا استفاده کنید . اینجا یکی از دیدنی ترین جاهای ازمیر است که قدم زدن و دیدن زیبایی های آن بسیار شگفت انگیز و آرامش بخش است . 

alsanak


2- تورهای موزه ی مردم نگاری ازمیر 

موزه ی فرهنگ شناسی ازمیر در چهارطبقه از بیمارستان سابق سنت روچ قرار دارد که برخی از آثار شگفت انگیز مربوط به دوران سلجوقی تاریخ ترکیه را به نمایش می گذارد. ازجنگ شترها و سلاح ها گرفته تا جواهرات و گلدوزی 
در اینجا علاوه بر نمونه های مختلف هنرهای محلی، صنایع دستی، لباس و آداب و رسوم ، شیوه ی زندگی مردم ازمیر را نشان می دهد. همچنین نمایشگاه هایی شامل مجموعه ای از نسخه های خطی و فرش های Bergama و Gordes در اینجا به چشم می خورد.

تورهای موزه ی مردم نگاری ازمیر3- تورهای موزه باستان شناسی ازمیر

موزه باستان شناسی ازمیر در کنار موزه ی هنری، در نزدیکی میدان کوناکِ شهر واقع شده است. این موزه اولین بار در سال 1927 افتتاح شد، اما در سال 1984 جایگاه فعلی خویش را پیدا کرد. بسیاری از مصنوعات غنی و متنوعِ این موزه از عصر برنز یا دوره های یونانی و رومی هستند. 
این موزه وسیع، سالن های نمایشگاهی مختلف را در طبقه های مختلف، ازجمله آزمایشگاه ها، کتابخانه ها و سالن های کنفرانس، که حدود 5000 متر مربع هست را نشان می دهد.
تخمین زده شده است که حدود 1500 آثار هنری در این نمایشگاه وجود دارد که شامل اقلامی از شهر باستانی Smyrna و همچنین تعدادی دیگر ازآثار باستانی مناطق Ephesus, Pergamon, Miletus, Aphrodisias و Iasos است.

 تورهای موزه باستان شناسی ازمیر


4- تور آگورا Agora Tours

Smyrna، یک شهر باستانی رومی ست که پیش از ازمیر در سواحل دریای اژه قراردارد. بازدید از آگورای باستانی، که به نام "محل جمع آوری"  یا  "بازارعمومی" در یونان باستان شناخته شده است، برای علاقه مندان به آثار و بناهای باستانی جذاب است. آگورا یکی از بهترین آثارباستانی باقیمانده درجهان است. فضای بازاین موزه ،بسیار جالب و دیدنی ست. این بازار تاریخی حدود 2000 سال پیش توسط الکساندر بزرگ ساخته شده وپس از یک زمین لرزه ی بزرگ تخریب و سپس بازسازی شده است.
در اینجا بیش از یک شهر باستانی باقی مانده است! درگوشه ای از این شهر باستانی، بقایای گورستانی از مسلمانان با سنگ قبرهای بیشماردیده می شود. با پیاده روی می توان ستون های قرنتس و مجسمه های خدایان یونان باستان را که نماد تاریخ پیشینیان هستند را مشاهده کرد . 

تور آگورا Agora Tours


5- برج ساعت Clock Tower

برج ساعت، یک برج تاریخی در میدان کوناک در مرکز ازمیر ترکیه است. لواتین، ریموند چارلز پیرنام معمار فرانسویست که برج ساعت را طراحی کرد. این بنا در سال 1901 به مناسبت جشن 25 سالگی عبدالحمید دوم در تخت سلطنتی ساخته شد. سلطان عبدالحمید در واقع 25 سالگی خود را با داشتن بیش از 100 برج ساعت ساخته شده در میدانهای عمومی سراسر امپراتوری عثمانی جشن گرفت.ساعتِ داخل برج ساعت ،یک هدیه از امپراتور آلمانی ویلیام دوم بود. این برج 82 فوت ارتفاع دارد و به سبک عثمانی تزئین شده است. چهارچشمه با سه شیپورخاموشی آب در اطراف پایه برج در یک الگوی دایره ای قرار دارد و ستون ها از طرح های موریش الهام گرفته شده اند. برج ساعت، نماد ازمیر است و در سالهای 1983 تا 1989 پشت نقره ی500 لیره ترکیه زده می شد. 

برج ساعت Clock Tower


6- پرگامون (Pergamon (Bergama)

شهر پرگامون درقرن دوم پیش از میلاد و درهنگام اوج خود از باشکوه ترین شهرهای ساحلی دریای اژه بوده است. بازدید از پرگامون به معنی سفربه یکی از بهترین شهرهای باستانی یونان باستان است. این شهر تحت حکومت Lysimachus، جانشین اسکندر کبیربوده که با ثروت خود، بسیاری از ساختارهایی را که امروزه به ویرانه تبدیل شده را ساخته است. دو منطقه اصلی برای بازدید وجود دارد: آکروپلیس بالا وپایین شهر.
در اینجا گشت و گذار به معابد خدایان مختلف یونان، قنات، دیوارهای شهرستان، سالن ورزش و کتابخانه ی مشهور Pergamum، صورت می گیرد.هرگز قدم زدن در قصر سلطنتی سابق را از دست ندهید. در سمت دیگرکتابخانه ی پرگامون، بنای با شکوهی با ستون های مرمری سفید رنگ قرار دارد که در زمان امپراطورهای آن زمان ساخته شده است. و در کنارش ، محراب زئوس قرار دارد که ۱۹۰ سال قبل از ساخته شده است.همچنین در اینجا نمونه هایی از تندیس های هلنی، حمام داغ، تعبیر خواب، ماساژ و مخزن های آب از چشمه ی مقدسی که با پرتوهای رادیواکتیوغنی شده است وجود دارد. 

پرگامون (Pergamon (Bergama)ازمیر


7- روستای شیرینجه Village of Şirince

اسرار زیادی در پس خیابان های باریک و پر پیچ و خم روستای شیرینجه نهفته است . این روستا با خانه های قدیمی اش سوژه ی بسیاری از عکاسان است . در مرکز شهر، سلام واحوال پرسی گرم مغازه داران که با افتخار محصولات خود را نشان می دهند، موج می زند.
صعود به بالاترین بخش های روستا مانند بازگشت به گذشته است. از لای درهای باز خانه ها ،مردم مهمان نوازی دیده می شوند که در لباس سنتی ، درون تنورهای سنگی نان می پزند . گذراندن حتی نیم روز در این روستای بکر بسیار خاطره انگیز است . 

 روستای شیرینجه Village of Şirince ازمیر


8- پاموکاله Pamukkale

این شهر آبگرمِ  یونانی-رومی در صدر لیست بسیاری از مسافرین برای استفاده از چشمه های آبگرم طبیعی ست که در دامنه تپه قرار دارد.
پاموکاله در نزدیکی دریای اژه واقع شده است و شبیه قلعه ی پنبه ای ست که شامل چشمه‌های آب گرم تراوتن و تراس مواد معدنی کربنات است که خواص درمانی دارد وتوسط آب جاری می شود . 

پاموکاله Pamukkale ازمیر

برای دریافت تور ازمیر از برسام سیر کلیک کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdgLJIaAAAAABh9jZNdK3v5GfIffCX1eZjBxuWt